Agility I & II

Agility klass II

Datum Klubb Domare Klass Resultat Pinne
20150706 Fagersta KK Leif Olsen Ag -38,60 s 0 fel 3:e plats I
20150614 Österåker BK Yvonne Ahlin Ag -36,25 s 0 fel 3:e plats
20150606 Bro-Håbo BK Yvonne Ahlin Ag – 39,67s 5 fel 10:e plats
20150501 Västerås KK Fredrik Andersson Ag B- 42,37 s 5 fel 14:e plats
20150501 Västerås KK Fredrik Andersson Ag A- 38,66s 5 fel 13:e plats
20150328 Strängnäs Tina Karlsson Ag -38,65 s 5 fel 5:e plats
20150221 Fagersta KK Fredrik Andersson Ag B – disk
20150221 Fagersta KK Fredriks Andersson Ag A – disk
20141123 KungsörsBK Lars Sassner Ag B – 41,48 s 0 fel 3:e plats I
20141123 KungsörsBK Lars Sassner Ag A – disk
20141005 Klinteortens hundungdom Gunilla Christiansson Ag II – 36,58 s 0 fel 2:a plats
20141004 Klinteortens hundungdom Gunilla Christiansson Ag II B disk
20141004 Klinteortens hundungdom Gunilla Christiansson Ag II A disk
20140921 Västerås KK Hans Sundqvist Ag II – disk
20140920 Västerås KK Hans Sundqvist Ag II B – 47,51 s 5 fel 9:e plats
20140920 Västerås KK Hans SUndqvist Ag II A – disk
20140913 Västerås BK Ninnie Lindvall Ho 2 -41,06 s 7,06 fel 8:e plats
20140913 Västerås BK Annika Mojanis Ag 2 disk
140830 Flen BK Yvonne Ahlin Ho 2- 32,46 s 0 fel 3:e plats
140830 Flen BK Yvonne Ahlin Ag 2 – 45,51 s 0 fel 1:a plats I
140817 Frövi Kjell Pettersson Ho 2 -36,82 0 fel 1:a plats I
140817 Frövi Lena Dyrsmeds Ag 2 – disk
140816 Frövi Fredrik Andersson Ho 2 – 35,94 10,94 fel 19:e
140816 Frövi Lars Sassner Ag 2 – 45,94 5 fel 11:e plats
140802 Ludvika BK Yvonne Ahlin Ho 2 B disk
140802 Ludvika BK Kjell Pettersson Ho 2 A – 33,14 0 fel 3:e plats
140802 Ludvika BK Yvonne Ahlin Ag 2 B disk
140802 Ludvika BK Kjell Pettersson Ag 2 A disk
140722 Slottshoppet Eric Henriksen Ho 2- 37,75s 5 fel -22:a plats
140722 Slottshoppet Marianne Fernström ag 2- disk
140722 Slottshoppet Eric Henriksen Ho 2 31,34 s 5 fel -18:e plats
140722 Slottshoppet Marianne Fernström Ag 2 – 46,38 s 6,38 fel – 13 plats
140427 Botkyrka BK Yvonne Ahlin Ho 2 B Struken pga PYO
140427 Botkyrka BK Thomas Juréhn Ho 2 B Struken pga PYO
140427 Botkyrka BK Thomas Juréhn Ag2 B – 45,16 s 17,16 fel 16:e plats
140427 Botkyrka BK Thomas Juréhn Ag2 A – disk
140406 Fagersta KK Fredrik Andersson Ag 2 C – 37,38 s 16,07 fel 20:e plats
140406 Fagersta KK Fredrik Andersson Ag 2 B – 39,6 s 13,60 fel 14:e plats
140406 Fagersta KK Fredrik Andersson Ag2 A – disk
140405 Fagersta KK Hans Sundqvist Ho 2 C – 38,07 s 16,07 fel 20:e plats
140405 Fagersta KK Hans Sundqvist Ho 2 B – 30,01 s 0 fel 3:e plats I
140405 Fagersta KK Hans Sundqvist Ho 2 A – 28,82 s 0 fel 4:e plats I
140330 Stängnäs LKK Kjell Pettersson Ho 2- 37,02 sek 6,02 fel 13:e plats
140330 Strängnäs LKK Kjell Pettersson Ag 2 – disk
140208 Knivsta BK Fredrik Andersson Ho 2 – 30,42 sek 5,42 fel 11:e plats
140208 Knivsta BK Thomas Juréhn Ag2 B – 39sek 5 fel 5:e plats
140208 Knivsta BK Thomas Juréhn Ag 2 A disk
130608 Frövi BK Sven Åfeldt Ag 2 – 49,60 sek 9,60 fel 5:e plats
130608 Frövi BK Lars Sassner Ho2 disk
130606 Karlstad BK Tommy Hagström Ag 2 – 54,08 sek 15 fel 6:e plats
130606 Karlstad BK Lars Sassner Ho 2 disk
130525 Linköping BK Tobias Svensson Agilityklass 2 B – 50,36 sek 15,36 fel 10:e plats
130525 Linköping BK Tobias Svensson Agilityklass 2 A – 43,50 sek 13,50 fel 11:e plats
130525 Linköping BK Tobias Svensson Hoppklass 2 B – disk
130525 Linköping BK Tobias Svensson Hoppklass 2 A – disk

Agility klass I

Datum Klubb Domare Klass/kritik Resultat Pinne
130518 Lindesbergs BK Fredrik Andersson Agilityklass 1 – 49,65 sek 0 fel 3:e plats I
130518 Lindesbergs BK Lars Sassner Hoppklass 1 B – 10 fel
130518 Lindesbergs BK Lars Sassner Hoppklass 1 A – 32,55 sek 0 fel 2:a plats I
130512 KASK Ninnie Lindvall Ho klass 1 – 30,40 sek 0 fel 2:a plats I
130512 KASK Ninnie Lindvall Ag klass 1 -42,14 sek 5 fel 3:e plats
130505 Västerås KK Fredrik Andersson HoB klass 1 – 30,79 sek 10 fel 20:e plats
130505 Västerås KK Hans Sundqvist HoA klass 1 – 28,48 sek 0 fel 2:a I
130504 Västerås KK Fredrik Andersson AgB klass 1 – 51,65 sek 16,65 fel 20:e plats
130504 Västerås KK Hans Sundqvist AgA klass 1 -48,03 sek 15 fel 13:e plats
130424 Örebro BK Camilla Brundin Ag klass 1 – 44,04 sek 0 fel 5:e plats I
130424 Örebro BK Camilla Brundin Ho klass 1 A disk
130424 Örebro BK Camilla Brundin Ho klass 1 B -36,63 5,63 fel 11:e plats
130401 Mora BK Catharina Tuomisto Ag klass 1 disk
130401 Mora BK Catharina Tuomisto Ho klass 1 – 47,10 sek 27,10 fel 22:a plats
130331 Ludvika BK Tobias Svensson Ag klass 1 – 43,91 sek 0 fel 1:a plats I
130331 Ludvika BK Tobias Svensson Ho klass 1 disk
130323 Strängnäs KK Tommy Hagström Ag klass 1 – 37,63 sek 0 fel 7:e plats
130323 Strängnäs KK Tommy Hagström Ho klass – 27,47 sek 0 fel 6:e plats
130309 Fagersta KK Hans Sundqvist Ag klass 1 – 47,16 sek 14,16 fel 11:e plats
130309 Fagersta KK Hans Sundqvist Ho klass 1 – 46,34 sek 19,34 fel 14:e plats
130112 Fagersta KK Fredrik Andersson Ag klass 1 – 60,88 sek 5,88 fel 5:e plats
130112 Fagersta KK Fredrik Andersson Ho klass 1 – 39,50 sek 0 fel 2:a plats I
120930 Katrineholms BK Ewa Lundin Ag klass 1 disk
120930 Katrineholms BK Hans Sundqvist Ho klass 1 disk